До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

Відповіді на часті питання (для побутових споживачів)

ПРО ЯКІСТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ (натисніть тут)

 1. Яким чином провести виміри параметрів якості електроенергії?

Відповідно до вимог Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 №1357 (зі змінами і доповненнями), далі - ПКЕЕН, у разі порушення енергопостачальником умов договору споживач викликає представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються терміни, види, відхилення показників з надання послуг тощо.

Акт-претензія споживача подається енергопостачальнику, який у десятиденний термін усуває недоліки або надає споживачу обґрунтовану відмову щодо задоволення його претензій.

У разі відмови енергопостачальника провести необхідні заміри параметрів якості електричної енергії споживач має право сам організувати проведення таких замірів. Проводити заміри параметрів якості електроенергії може організація, яка має відповідні повноваження або дозволи.

За результатами вимірювань складається акт про якість електричної енергії, який підписує споживач та представник організації, що проводила ці вимірювання. Акт подається (надсилається) енергопостачальнику для вжиття відповідних заходів та проведення перерахунку оплати за неякісну електричну енергію. У разі постачання неякісної електричної енергії енергопостачальник має відшкодувати витрати споживача на проведення вимірювань.

У випадку невідповідності параметрів якості електричної енергії показникам, передбаченим договором про користування електричною енергією споживач має право, згідно з пунктом 45 ПКЕЕН, на відшкодування відповідно до законодавства України за розрахунковий період, в якому проводились заміри.

Окремий нормативний документ, який би визначав процедуру проведення зазначеного перерахунку плати за використану електричну енергію, на сьогоднішній день відсутній.

 

 ПРО ДОГОВОРИ

        1. Як  укласти договір про користування електричною енергією  побутовому споживачу?

Власнику будинку, квартири необхідно звернутися до підрозділу (РЕМ)  ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та надати наступні документи:

  1. Копію документу, що підтверджує право власності або користування на об'єкт (ордер, договір купівлі-продажу, дарування і т.п.: з усіма додатками до правовстановлюючих документів);
  2. Копію паспорту;
  3. Копію ідентифікаційного коду;
  4. Документ, який надає право на пільги  (при наявності пільг).

У разі розташування об'єктів споживача за різними адресами споживач повинен укласти окремий договір щодо кожного об'єкта. У багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

         2. Як розірвати договір про користування електричною енергією?

У разі остаточного припинення користування електричною енергією споживач, не пізніше ніж за 7 днів, повинен повідомити про це ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та розрахуватися за спожиту електричну енергію, надати заяву про розірвання договору.

 

ПРО ЗНЯТТЯ ПОКАЗІВ ЛІЧИЛЬНИКА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

1. Чому важливо забезпечувати надання доступу персоналу енергопостачальної компанії для контрольного зняття показів приладів обліку?

У відповідності до п. 30 Правил користування  електричною енергією, якщо доступ до приладу обліку неможливий, представник енергопостачальника виписує платіжний документ на підставі даних про фактичне споживання електричної енергії за попередній період, про що робиться відповідна позначка в особовому рахунку споживача.
Якщо протягом двох розрахункових періодів представник енергопостачальника не мав доступу до приладу обліку, він залишає споживачу в поштовій скриньці повідомлення про дату наступного відвідання чи прохання передати показання приладу обліку енергопостачальнику. Якщо після цього споживач не передав відомостей про кількість спожитої електричної енергії, енергопостачальник має право через 30 днів після дати відправлення письмового попередження припинити постачання електричної енергії споживачу. 

2. Чи повинен споживач допускати представника енергопостачальника до квартири, будинку?

Споживач зобов’язаний забезпечити доступ представникам енергопостачальника після пред’явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об’єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки (п. 42 ПКЕЕН).

3.  Які дії споживача у разі необхідності тимчасового.користування електричною енергією? 

Згідно п.32 ПКЕЕн, у разі необхідності використання електричної енергії без встановлення приладу обліку (для виконання тимчасових робіт) споживач оплачує спожиту електричну енергію на підставі договору про тимчасове безоблікове користування електричною енергією, який оформляється під час отримання споживачем відповідного дозволу енергопостачальника.
Для укладання договору про тимчасове безоблікове користування електричною енергією необхідно звернутися до філії ПАТ «Миколаївобленерго» з заявою, надавши при цьому перелік струмоприймачів та сплативши об’єм замовленої електроенергії.

 

ПЕРЕДАЧА ПОКАЗІВ ЛІЧИЛЬНИКА  ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

1. Чи обов’язково передавати  покази лічильника електроенергії до ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»?

Чинним законодавством не визначено обов’язковість передачі показів засобу обліку. Однак для оперативного та більш об’єктивного розрахунку енергопостачальна компанія пропонує Вам самостійно фіксувати покази своїх приладів обліку у два останні або три перші робочі дні місяця.

2. Яким чином можна передати покази засобів обліку?

  Дивіться тут

 ПРО ПІЛЬГИ

1. Який  порядок надання та оформлення пільг?

Згідно п. 31 Правил користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357, споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитої електричної енергії, повідомляє у письмовій заяві енергопостачальника про своє право на пільгу. Пільга надається з дня надання споживачем заяви до енергопостачальної організації та тільки за місцем постійного проживання.

Для оформлення пільги споживач повинен надати копії:

  • посвідчення, що підтверджує пільгу;
  • паспорту;
  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
  • довідки про склад сім'ї.

Споживач, який має декілька пільг, може вибрати одну, більшу з розмірами пільгу.

У випадку, якщо декілька членів однієї сім'ї, які проживають разом, мають право на пільгу з оплати за спожиту електричну енергію, пільга надається тільки одному із членів сім'ї.

У випадку, якщо в одній квартирі проживає декілька сімей пільговиків, то вони можуть вибрати одну, більшу за розмірами пільгу, а інші пільговики будуть мати право на додаткові 15 кВтгод (25 кВтгод для будинків, обладнаних в установлених порядку електроплитами), як особи, які не відносяться до членів сім'ї пільговика, але зареєстровані та проживають у вказаному житловому приміщенні та мають право на знижку оплати, але не більше 150 кВтгод (250 кВтгод для будинків, обладнаних у встановленому порядку електроплитами) в місяць.

2. Хто належить до членів сім’ї пільговика?

Згідно ст. 51 Бюджетного Кодексу України, до членів сім'ї пільговика, при наданні пільги з оплати спожитої електричної енергії, відносяться:

  • чоловік (дружина), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
  • неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
  • особи, які проживають разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, при умові, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
  • непрацездатні батьки;
  • особи, які знаходяться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги та проживає разом з ним.

 3.  Перелік категорій громадян, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг

Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі – Закон), з 1 липня 2015 року встановлені законодавством пільги, для окремої категорії громадян надаються "за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України".

Станом на 01.01.2017 розмір податкової соціальної пільги становить 2240 грн.

На сьогоднішній день впроваджено адресний підхід надання пільг деяким категоріям громадян, а саме: право на отримання пільг визначається з урахуванням доходу сім’ї. При цьому пільговикам, які мають відповідне право, пільги надаються підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг протягом шести місяців.

Отже, пільговики, до складу сім’ї яких належать працюючі особи та особи працездатного віку, для визначення права на отримання пільг,  з 1 січня 2016 року повинні звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем перебування на обліку в ЄДАРП та надати декларацію про доходи сім’ї пільговика та довідки про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що  передують місяцю звернення.

Перелік категорій громадян, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг згідно чинного законодавства з 01.01.2017

 

без урахування доходу

з урахуванням доходу

1

2

Інваліди війни

Учасники війни

Учасники бойових дій

Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни

Ветерани військової служби

Особи, які мають особливі  заслуги перед Батьківщиною

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби

Вдови (вдівці) і батьки померлої особи з особливими заслугами перед Батьківщиною

Ветерани органів внутрішніх справ

Особи, які мають  особливі трудові заслуги перед Батьківщиною

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів органів внутрішніх справ

Вдови (вдівці) і батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами перед Батьківщиною

Ветерани податкової міліції

Жертви нацистських переслідувань

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів податкової міліції

Діти, яким встановлено інвалідність пов"язану з ЧАЕС

Ветерани державної пожежної охорони

Діти війни

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів державної пожежної охорони

Пенсіонери, які раніше працювали медичними та фармацевтичними працівниками і проживають у сільській  місцевості і селищах міського типу

Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України

Пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України

Пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах  освіти  сфери  культури у сільській місцевості та селищах міського типу і  проживають у цих населених пунктах

Ветерани служби цивільного захисту

Пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільскій місцевості та селищах міського типу і проживають у цих  населених пунктах

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів служби цивільного захисту

Пенсіонери, які працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там

Ветерани Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України

Батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України

Особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків, та членам їхніх сімей

Реабілітовані громадяни, які постраждали внаслідок репресій або є пенсіонерами

Дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорія 3

Слідчі прокуратури на пенсії

Багатодітна сім"я

Інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС  та  потерпілі  від Чорнобильської катастрофи (1 категорія)

 

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2)

 

Дружина  (чоловік)  померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою

 

Військовослужбовці Служби безпеки України, яких звільнено зі служби за віком, через хворобу або за вислугою років

 

Батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули або пропали безвісти під час проходження військової служби

 

Звільнені з військової служби особи, які стали інвалідами під час проходження військової служби

 

Батьки та члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби

 

Вдова (вдівець) загиблого або померлого військовослужбовця

 

Дружина (чоловік) військовослужбовця, який пропав безвісти під час проходження військової служби, у разі якщо вона (він) не взяла (не взяв) інший шлюб, та її (його) неповнолітні діти або повнолітні діти - інваліди з дитинства, батьки військовослужбовця, які перебували на його утриманні

 

  1. Чи можна  отримати пільгу, якщо призначена субсидія

  

Звертаємо увагу, що відповідно змін до постанови КМУ від 21.10.1995 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», внесених постановою КМУ від 27.04.2016 № 319, у разі призначення субсидії пільги з оплати спожитої електричної енергії не надаються.

 2.  Чи потрібно поновлювати (звіряти) пільгу?

 

Пільга  оновлюється у разі, якщо:

  1. є діти, які досягли повноліття;
  2. змінилась  кількості членів родини (які мають право на пільгову знижку) при наявності довідки про склад сім’ї;
  3. змінився  пільговик (вибув, помер);
  4. змінився  статус пільговика ( видано посвідчення іншої пільгової категорії);
  5. закінчився термін дії посвідчення.

 

 3. Як зняти пільгу?

Необхідно надати довідку з житлово-комунальної організації або квартального комітету з зазначеною датою вибуття (свідоцтво про смерть).

Витяг з Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 06.08.2014 № 409

Витяг з Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від N 117 від 29 січня 2003 р.

  

ПРО ЛІЧИЛЬНИКИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

1.  Який порядок організації багатотарифног обліку електроенергії у побутових споживачів (населення)?

Споживачу  необхідно самостійно придбати відповідний  лічильник, який пройшов державну повірку (має пломбу з відбитком повірочного тавра) та виконати наступний порядок дій: 

1.  Надати до відповідного структурного підрозділу (РЕМ)  ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»  заяву про зміну тарифу. 

2. Укласти з ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»  договір на виконання робіт по встановленню лічильника.

3. Отримати у відповідному  структурному підрозділі  (РЕМ)  ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» рахунок на виконання робіт по його встановленню.

4. Провести оплату вищезазначеного рахунку (орієнтовна вартість послуги 130грн. без урахування транспортних витрат).

5. Надати лічильник  до відповідного структурного підрозділу  (РЕМ)  ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» для виконання послуги параметризації (первинна параметризація здійснюється безкоштовно).

Забезпечити допуск персоналу ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» для виконання робіт по встановленню лічильника у заздалегідь погоджений час.

 

Рекомендовані до встановлення таки типи  лічильників:

- НІК 2102-01.Е2МСТ;

- СТК1-10.UK82I4Ztm-XX;

- G1B.161.320.F3.B2.P4.C310.V1.

 

Примітка:

*для лічильників типу  G1B,  СТК1 обов’язковою умовою є наявність в паспорті лічильника відмітки про наявність  індикаторів фіксації впливу на лічильник постійним магнітним полем та електромагнітним полем.

* роботи з приладами обліку виконуються тільки після оплати наданих рахунків.

 

2 . Яка вартість багатотарифного лічильника?

 • однофазні від 1650,00 грн., з ПДВ*

• трифазні від 3800,00 грн., з ПДВ*

* вартість лічильників може змінюватись в залежності від цін заводів-виробників.